Skålfat på fot Korea

Skålfat på fot Korea
Skålfat på fot Korea
Skålfat på fot Korea
Skålfat på fot Korea
Skålfat på fot Korea
Skålfat på fot Korea

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT PÅ FOT, keramik, Korea, Joseondynastin (1392-1897), celadon, diameter ca 16 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Ifylld glasyr, fotringen med nagg

502678

2017-11-22