Skålfat Japan Meiji

Skålfat Japan Meiji
Skålfat Japan Meiji
Skålfat Japan Meiji
Skålfat Japan Meiji
Skålfat Japan Meiji
Skålfat Japan Meiji

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅLFAT, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), Kutani, dekor av reserver med tranor, figurer samt blommor i järnoxid, sepia och guld, botten med tre karaktärers märke, diameter ca 24 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Krackelering

502681

2017-11-22