Vaser assiett Kina
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, ASSIETT, 3 dlr., keramik, Kina, 1800-tal, celadonglasyr samt "Apple green", höjd ca 7-12 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Assietten med spricka, den mindre vasen med nagg på fotringen
502698
2017-11-22