Vaser assiett Kina

Vaser assiett Kina
Vaser assiett Kina
Vaser assiett Kina
Vaser assiett Kina
Vaser assiett Kina
Vaser assiett Kina

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, ASSIETT, 3 dlr., keramik, Kina, 1800-tal, celadonglasyr samt "Apple green", höjd ca 7-12 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Assietten med spricka, den mindre vasen med nagg på fotringen

502698

2017-11-22