Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi

Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi
Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi
Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi
Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi
Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi
Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi
Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi
Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi
Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi
Vinkoppar Stemcup Kina Kangxi

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VINKOPPAR, STEMCUP, 3 dlr., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), räfflat gods, dekor i underglasyrblått, diameter ca 7,5 cm, höjd ca 5 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Båda kopparna med mynningsnagg, stemcup med lagningar

502725

2017-11-22