Kina monokrom dekor

Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor
Kina monokrom dekor

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, BÄGARE, MINIATYRVASER, 7 dlr., porslin, Kina, 1900-tal, monokrom dekor, höjd ca 5,5-10 cm, diameter ca 7-13 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Krackelering, en del med spricka

502791

2017-11-23