Armring ringar guld
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMRING, på sidorna dekor av diamanter med rosenslipning, mitten med fasettslipade blå stenar, (5 stenar saknas), BROSCH, i form av blomsterkorg, koraller samt odlade saltvattenspärlor i olika färger, ÖRHÄNGE, föreställande blad, RING, 14 k guld, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 23 g, RING, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, vikt ca 4,7 g
Armring med bucklor och skador samt 3 rosenstenar saknas, stenar med slitage och repor
502851
2017-11-25