Perukstock Kina
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PERUKSTOCK, Kina, 1800-tal, porslin, hexagonal form, dekor i emaljfärger av gestalter på terass, höjd 27,5 cm
Kantförgyllningen något sliten. Svag glasyrspricka undetill. Några ojämnheter i godset från tillverkningen.
502862
2017-11-26