Perukstock Kina

Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PERUKSTOCK, Kina, 1800-tal, porslin, hexagonal form, dekor i emaljfärger av gestalter på terass, höjd 27,5 cm

Kantförgyllningen något sliten. Svag glasyrspricka undetill. Några ojämnheter i godset från tillverkningen.

502862

2017-11-26