Terrin med underfat Kina Imari 1700-tal

Klubbat för:

8 400 SEK

3 000 SEK

TERRIN MED UNDERFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, dekor av pion, bambu samt granatäpplen i underglasyrblått, järnoxid och guld, lockknopp i form av volut, hänklar i form av harhuvuden, längd ca 32-36 cm

Locket med lagningar

502895

2017-11-24