Armand Marseille flickdocka tema lek
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARMAND MARSEILLE BISKVI FLICKDOCKA, 1900-1910-tal, huvud märkt: "Made in Germany, Armand Marseille, D.R.G.M 246/1, 390n, A7 1/2 M", öppen mun med tänder, skulpterade ögonbryn, grop i hakan, blå blundögon, kulledad kropp i trä och massa, klädd i senare vit klänning, hätta, strumpor och skor, längd ca 65 cm
Kroppen löst strängad, kroppen med slitage
503014
2017-12-10