Vas Qing dynastin Kina
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, keramik, Kina, Qing dynastin, troligtvis 17/1800-tal, vit krackelerad reliefdekor mot grå botten, höjd ca 38 cm. Proveniens: Gåva från Wayland Wieslander under 1980-talet
Nagg, skador
503107
2017-11-26