Sven X:et Erixon oljemålning

Sven X:et Erixon oljemålning
Sven X:et Erixon oljemålning
Sven X:et Erixon oljemålning
Sven X:et Erixon oljemålning
Sven X:et Erixon oljemålning
Sven X:et Erixon oljemålning

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Gratulationstavla "Till Irma Måndagen 15:e Mars -48 från vänner" med bl a namn som "Elsa o Ragnar Sandberg", "Mollie Faustman", "Tove o Bror Hjorth", "Moussia o Stellan Mörner", "Bojan o Sven Erixon", signerad Sven Erixon -48, olja på duk, ca 64x50 cm

503158

2017-11-26