Poul Kjærholm PK 31
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
POUL KJAERHOLM (1920-1980), PK-31, fåtölj, E. Kold Christensen, Danmark, borstat stål, lösa rygg- och sittdynor, klädsel av svart skinn, höjd ca 70, sitthöjd 35 cm
Bruksslitage/patina, sittdynor med hårt slitage, vissa skinnskador
503197
2017-11-24