Poul Kjærholm PK 31

Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31
Poul Kjærholm PK 31

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

POUL KJAERHOLM (1920-1980), PK-31, fåtölj, E. Kold Christensen, Danmark, borstat stål, lösa rygg- och sittdynor, klädsel av svart skinn, höjd ca 70, sitthöjd 35 cm

Bruksslitage/patina, sittdynor med hårt slitage, vissa skinnskador

503197

2017-11-24