Ilmari Tapiovaara pallar
Klubbat för:
550 EUR
Utropspris
500 EUR
ILMARI TAPIOVAARA (1914-1999), pallar, 2 st, "Pirkka", brännstämplade Laukaan Puu made in Finland Tapiovaara Design. Formgivna 1957.
Furu, svartlackerade ben. Höjd 41,5-43 cm.
Ställvis slitage.
503231
2017-12-03