Daniel Hechter Limoges
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
DANIEL HECHTER (född 1938), matservis, 42 dlr., porslin, Frankrike, för Limoges, gråmelerad, bestående av: 8 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 9 assietter, 2 uppläggningsfat, 2 såssnipor, skål, 2 ungsformar, 8 suffléformar, cocotte, mattallrikens diameter ca 25,5 cm
Nagg, smärre slitage
503258
2017-11-23