Daniel Hechter Limoges

Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges
Daniel Hechter Limoges

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DANIEL HECHTER (född 1938), matservis, 42 dlr., porslin, Frankrike, för Limoges, gråmelerad, bestående av: 8 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 9 assietter, 2 uppläggningsfat, 2 såssnipor, skål, 2 ungsformar, 8 suffléformar, cocotte, mattallrikens diameter ca 25,5 cm

Nagg, smärre slitage

503258

2017-11-23