Klubbat för:
280 EUR
Schätzwert
400 EUR
Beschreibung
AIMO OKKOLIN (1917-1982), vas, modell 6500, signerad A. Okkolin, Riihimäen Lasi Oy, 1950-talets slut.
Blåst omfångsglas med ljus slöja. Höjd 33 cm.
Zustandsbeschreibung
503281
2017-12-03
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner