Aimo Okkolin vas

Aimo Okkolin vas
Aimo Okkolin vas
Aimo Okkolin vas
Aimo Okkolin vas
Aimo Okkolin vas
Aimo Okkolin vas
Aimo Okkolin vas
Aimo Okkolin vas

Klubbat för:

280 EUR

Schätzwert

400 EUR

Beschreibung

AIMO OKKOLIN (1917-1982), vas, modell 6500, signerad A. Okkolin, Riihimäen Lasi Oy, 1950-talets slut.
Blåst omfångsglas med ljus slöja. Höjd 33 cm.

Zustandsbeschreibung

503281

2017-12-03