Bordsspegel 1700-tal gustaviansk
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSPEGEL, förgylld samt bronserad, 1700-tal, gustaviansk, dekor av pärlstav, krön med dekor i form av koger, kvicksilverfolierat glas, sannolikt originalförgyllning, höjd ca 59 cm
Omfattande slitage, avslag, delar saknas, brutet krön, maskstungen, ställ borta
503302
2017-11-23