Bordsspegel 1700-tal gustaviansk

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSSPEGEL, förgylld samt bronserad, 1700-tal, gustaviansk, dekor av pärlstav, krön med dekor i form av koger, kvicksilverfolierat glas, sannolikt originalförgyllning, höjd ca 59 cm

Omfattande slitage, avslag, delar saknas, brutet krön, maskstungen, ställ borta

503302

2017-11-23