Samekniv signerad 1910 Etnospecial
Klubbat för:
5 000 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
PER KNUTSSON SUNNA (Jukkasjärvi 1861-), troligen, i graverat och genombrutet renhorn, skaft i björk och graverat horn, signerad/ägarmärkt PKS och daterad 8-8-1910, längd 27 cm
Kuntoraportti
Naturligt åldersslitage, spricka på slidan ca 1,5cm
503434
Päivämäärä:
2017-12-15