Salongsgrupp Louis XV-stil
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SALONGSGRUPP, 7 dlr, omkring 1900, Louis XV-stil, förgylld, bordsskiva i alabaster, skuren dekor och pastellage, ljus klädsel, bestående av soffa, bord, karmstolar, 1 par, stolar, 1 par, taburett, bordets mått höjd ca 79, 74x60, längd 160 cm
Klädsel med slitage, bordsskivan med smärre nagg, salongsbordet med pastellageskador
503491
2017-11-24