Spegellampetter gustaviansk stil

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, förgyllda, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, för 2 ljus, oval form, träskuren dekor samt pastellage, krön i form av rosett, pärlstav, bandfläta, ljusarmar i mässing, fasettslipade glas, höjd ca 58 cm

Sprickor, slitage

503612

2017-11-25