Rörstrand Japan matservis 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, "Japan" (1866-1924), matservis, 64 dlr., 1800-tal, rakstämplad, bestående av: karott med lock, 3 uppläggningsfat, 22 flata mattallrikar, 7 djupa mattallrikar, 17 flata förrättstallrikar, 4 djupa förrättstallrikar, 10 assietter
Slitage, enstaka nagg förekommer, missfärgningar, krackeleringar
503625
2017-11-25