Rörstrand Japan matservis 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Japan" (1866-1924), matservis, 64 dlr., 1800-tal, rakstämplad, bestående av: karott med lock, 3 uppläggningsfat, 22 flata mattallrikar, 7 djupa mattallrikar, 17 flata förrättstallrikar, 4 djupa förrättstallrikar, 10 assietter

Slitage, enstaka nagg förekommer, missfärgningar, krackeleringar

503625

2017-11-25