Sybaron omkring 1800 troligen Tula
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SYBARON (steel tailoring holder with a pincushion), 1800-talets början, troligen Tula, stålskuren förgylld dekor, motiv av putti som värmer sig vid eld, frånsidan med slottsbyggnad, blånerat stål, höjd 11 cm
Smärre slitage
503738
2017-11-25