Sybaron omkring 1800 troligen Tula

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SYBARON (steel tailoring holder with a pincushion), 1800-talets början, troligen Tula, stålskuren förgylld dekor, motiv av putti som värmer sig vid eld, frånsidan med slottsbyggnad, blånerat stål, höjd 11 cm

Smärre slitage

503738

2017-11-25