Skedar

Skedar
Skedar
Skedar
Skedar
Skedar
Skedar
Skedar
Skedar

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKEDAR, 6 st., silver, 1800-tal, "Svensk rund", "Gammal fransk", av varierande modell samt mästare bland annat Jonas Jacob Lagerdahl (1800-1812), Vimmerby 1802, Anders Isleben (1806-1812), Vimmerby, stämplad i Norrköping 1797, samt Gustaf Ingelman (1813-1822), Kalmar, längd ca 19-22 cm, vikt ca 306 g

Stötskador, avslag, slitage

503828

2017-11-25