KG Nilsson, Civilisation
Klubbat för:
18 000 SEK
25 000 SEK
K.G. NILSSON (född 1942): "Civilisation", signerad och daterad KG Nilsson, 1997, olja på duk, diameter 180 cm
PROVENIENS: Galleri Magnus Åklundh
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, höst 2009, katalognr 425
503889
2017-11-26