Bordslampor Kina
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, i form av penselvaser, dekor i emaljfärger och underglasyrblått, höjd ca 47 cm
Borrade för el, en lampa med smärre dekorslitage
503969
2017-11-26