Hjalmar Grahn oljemålning

Hjalmar Grahn oljemålning
Hjalmar Grahn oljemålning
Hjalmar Grahn oljemålning
Hjalmar Grahn oljemålning
Hjalmar Grahn oljemålning
Hjalmar Grahn oljemålning

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HJALMAR GRAHN (1882-1949): "Regn dis över strömmen´´, signerad och daterad Hj Grahn, olja på duk, ca 56x68 cm

Utställd: Färg och form 1990
Svenska Allmänna Konstföreningen 1998

503984

2017-11-27