Elis Åslund oljemålning Werner von Siemens
Closed
2017-11-26
504004
| Sold for | 1 700 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
ELIS ÅSLUND (1872-1956), Porträtt av Werner von Siemens, olja på duk 70x56 cm, signerad Elis Åslund och daterad 1930
Werner von Siemens, 1816-1892, tysk uppfinnare och industrialist.