Matservis, Wood & Sons England

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSERVIS, 54 dlr, porslin, "English Scenery", Enoch Woods, Wood & Son, England, bestående av 2 större uppläggningsfat, 2 mindre uppläggningsfat, djupt uppläggningsfat, litet uppäggningsfat, kanna, 9 mattallrikar, 11 djupa mattallrikar, 11 mindre djupa tallrikar, 10 förrättstallrikar, 5 assietter, såssnipa

Krackelyrer, någon enstaka nagg kan förekomma

504086

2017-11-26