Vas samt fat Kina

Vas samt fat Kina
Vas samt fat Kina
Vas samt fat Kina
Vas samt fat Kina
Vas samt fat Kina
Vas samt fat Kina
Vas samt fat Kina
Vas samt fat Kina

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, FAT, 2 dlr., lergods, Kina, troligen Song (960-1279), grön glasyr, ristad dekor av blad samt fiskar, vasens höjd ca 8 cm, fatets diameter ca 14 cm

Slitage, nagg

504145

2017-11-27