Design Sven Wejsfelt Specialauktion Keramik
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN WEJSFELT (1953-2008), 3 vaser samt en skål, stengods, blank glasyr, signerade och daterade med Gustavsberg studiohand samt Swen --83 resp -84 resp -89, höjd ca 4,5-13, skålens diameter 11 cm
skålens kant med smärre tillverkningsmistor
504200
2017-12-04