Design Sven Wejsfelt Specialauktion Keramik

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEN WEJSFELT (1953-2008), 3 vaser samt en skål, stengods, blank glasyr, signerade och daterade med Gustavsberg studiohand samt Swen --83 resp -84 resp -89, höjd ca 4,5-13, skålens diameter 11 cm

skålens kant med smärre tillverkningsmistor

504200

2017-12-04