Tallrikar
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, Kina 1800-tal (9), 8 av faten är fajanskopior av 1600/1700-talsmodeller och från tidigt 1800-tal, samt 1 kinesisk tallrik från 1800-talet i porslin, diameter mellan ca 19 - 24 cm.
Många nagg.
504207
2017-11-27