Tallrikar

Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar
Tallrikar

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, Kina 1800-tal (9), 8 av faten är fajanskopior av 1600/1700-talsmodeller och från tidigt 1800-tal, samt 1 kinesisk tallrik från 1800-talet i porslin, diameter mellan ca 19 - 24 cm.

Många nagg.

504207

2017-11-27