Piranesi etsning St. Peterskyrkan

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PIRANESI, GIOVANNI BATISTTA. Veduta interna della basilica di S.Pietro in Vaticano vicino alla Tribuma, ca 1870-1945.
Graverad plansch, ca 48x67 cm
Blindstämpel "Regia Calcografia, Rome" i nedre hörn.
Regia Calcografia edition.

Proveniens: Leufsta bruk

Blindstämpel Regia Calcografia, Rome i nedre hörn, något gulnad

504444

2017-11-30