Piranesi etsning St. Peterskyrkan
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIRANESI, GIOVANNI BATISTTA. Veduta interna della basilica di S.Pietro in Vaticano vicino alla Tribuma, ca 1870-1945.
Graverad plansch, ca 48x67 cm
Blindstämpel "Regia Calcografia, Rome" i nedre hörn.
Regia Calcografia edition.
Proveniens: Leufsta bruk
Blindstämpel Regia Calcografia, Rome i nedre hörn, något gulnad
504444
2017-11-30