Rosalba Carriera, hennes efterföljare pastell

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ROSALBA CARRIERA, hennes efterföljare (1800-talets andra hälft): Damporträtt, pastell, ca 60x44 cm
Ram från 1800-talet förta hälft, dekor delvis pastellage och träskuren och förgylld med polerat guld och slagmetall

504455

2017-12-07