Piero Fornasetti vikskärm

Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm
Piero Fornasetti vikskärm

Klubbat för:

29 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

PIERO FORNASETTI, vikskärm "Grand Coromandel" formgiven 1958, trä med litografiskt tryck, hjulförsedd, höjd ca 206 samt största längd 200 cm.

Delar av de svarta partierna har fuktskador med flagnande färg, slagmärken samt slitage, 4 utbytta hjul.

504630

2017-11-28