Kanna och flaska i tenn

Kanna och flaska i tenn
Kanna och flaska i tenn
Kanna och flaska i tenn
Kanna och flaska i tenn
Kanna och flaska i tenn
Kanna och flaska i tenn
Kanna och flaska i tenn
Kanna och flaska i tenn

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KANNA och FLASKA, med lock, tenn, 1800-tal, kannan daterad 1807, oktagonal form, höjd ca 27 resp 35 cm

Bucklor, under med senare graverade nummer

504643

2017-11-30