Matbord
Closed
2017-11-29
504942
| Sold for | 2 400 SEK |
| Estimate | 2 500 SEK |
MATBORD, inköpt på firma Svenskt Tenn, avbildad i möbelkatalog 1931, brännstämplat SMF i cirkel, svartlackerat, 2 iläggsskivor a bredd 55 cm, höjd ca 75, 150x95 cm
Ytskador, senare lackerat