Matbord
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, inköpt på firma Svenskt Tenn, avbildad i möbelkatalog 1931, brännstämplat SMF i cirkel, svartlackerat, 2 iläggsskivor a bredd 55 cm, höjd ca 75, 150x95 cm
Ytskador, senare lackerat
504942
2017-11-29