Skrivskåp senbarock 1700-tal
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKRIVSKÅP, 1700-tal, senbarock, 2-delad, fanér i valnötsrot, fasade hörn med dekor av pilastrar med bronserade kapitäl, 4-lådig, beslag i brons, dragknoppar i ben, tassfötter, inredning med lådor och fack, höjd ca 211, 122x62 cm, djup med öppen skrivklaff ca 92 cm, nycklar(2) medföljer
Senare beslag, ytskador/fanerbortfall, mittluckan saknar nyckel
504963
2017-11-29