Skrivskåp senbarock 1700-tal

Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal
Skrivskåp senbarock 1700-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKRIVSKÅP, 1700-tal, senbarock, 2-delad, fanér i valnötsrot, fasade hörn med dekor av pilastrar med bronserade kapitäl, 4-lådig, beslag i brons, dragknoppar i ben, tassfötter, inredning med lådor och fack, höjd ca 211, 122x62 cm, djup med öppen skrivklaff ca 92 cm, nycklar(2) medföljer

Senare beslag, ytskador/fanerbortfall, mittluckan saknar nyckel

504963

2017-11-29