Fat silver cloisonnéemalj Moskva
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, otydliga stämplar, Moskva före 1899, runt, tre kulfötter, dekor av cloisonnéemalj, förgyllt, diameter 7 cm, höjd 2,5 cm, vikt ca 63 g
Smärre sprickor i emaljen, stämpeln vid mynningskanten har gått igenom silvret
505046
2017-12-10