Fat silver cloisonnéemalj Moskva

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FAT, otydliga stämplar, Moskva före 1899, runt, tre kulfötter, dekor av cloisonnéemalj, förgyllt, diameter 7 cm, höjd 2,5 cm, vikt ca 63 g

Smärre sprickor i emaljen, stämpeln vid mynningskanten har gått igenom silvret

505046

2017-12-10