Koppar med fat Kina Imari 1700-tal
Klubbat för:
800 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
KOPPAR MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), räfflad form, imari, dekor av flodlandskap med pagod samt pion i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 9-14 cm
Zustandsbeschreibung
En kopp med spricka samt nagg
505058
2017-12-01