Kina porslin
Valmis
2017-12-01
505059
| Korkein tarjous | 950 SEK |
| Arviointi | 1 000 SEK |
SKÅLAR, ASSIETTER, KOPP MED FAT, 5 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 7-16 cm
Nagg, sprickor