Rörstrand matservis
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSERVIS, 55 dlr, Rörstrand, 1900-talets första hälft, vitt porslin med blå och förgylld kant, bestående av 12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12 assietter, 11 kaffefat, 3 uppläggningsfat, 3 skålfat, såsskål, bringare
Mindre nagg förekommer, mindre bortfall av förgyllning
505202
2017-12-01