Rörstrand matservis

Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVIS, 55 dlr, Rörstrand, 1900-talets första hälft, vitt porslin med blå och förgylld kant, bestående av 12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12 assietter, 11 kaffefat, 3 uppläggningsfat, 3 skålfat, såsskål, bringare

Mindre nagg förekommer, mindre bortfall av förgyllning

505202

2017-12-01