Reservoirpenna och kulspetspenna Mont Blanc

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

PENNOR, 2 st., Mont Blanc, Tyskland, 1900-tal, svart resin med förgyllda detaljer, en reservoirpenna Meisterstück No 146, 18 k guldstift, en kulspetspenna Meisterstück, serienr (ngt otydligt) KD1627672

Lättare bruksslitage. Reservoirpennan med en obetydlig nagg på kanten till "hatten"

505231

2017-12-04