Reservoirpenna och kulspetspenna Mont Blanc
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PENNOR, 2 st., Mont Blanc, Tyskland, 1900-tal, svart resin med förgyllda detaljer, en reservoirpenna Meisterstück No 146, 18 k guldstift, en kulspetspenna Meisterstück, serienr (ngt otydligt) KD1627672
Lättare bruksslitage. Reservoirpennan med en obetydlig nagg på kanten till "hatten"
505231
2017-12-04