Nautiskt instrument
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NAUTISKT INSTRUMENT (möjligen del av) märkt W Hartmann nautische instrument Hamburg 11, 1900-talets första hälft, märkning i metallen samt bricka på fodralet i mahogny, instrumentets diameter ca 22,5 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage.
505281
2017-12-01