Nautiskt instrument

Nautiskt instrument
Nautiskt instrument
Nautiskt instrument
Nautiskt instrument
Nautiskt instrument
Nautiskt instrument
Nautiskt instrument
Nautiskt instrument
Nautiskt instrument
Nautiskt instrument

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NAUTISKT INSTRUMENT (möjligen del av) märkt W Hartmann nautische instrument Hamburg 11, 1900-talets första hälft, märkning i metallen samt bricka på fodralet i mahogny, instrumentets diameter ca 22,5 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage.

505281

2017-12-01