Bordspendyl nyrokoko
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad zink, emaljerad urtavla med romerska siffor, krönt av kvinnofigur med blomsterkorg, märkt PH. MOURET, höjd ca 27, bredd 32 cm, träsockel medföljer
Nycklar 2 st och pendel finns att hämta vid utlämningen, urtavlan med smärre skador
505341
2017-12-02