Bordspendyl nyrokoko

Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad zink, emaljerad urtavla med romerska siffor, krönt av kvinnofigur med blomsterkorg, märkt PH. MOURET, höjd ca 27, bredd 32 cm, träsockel medföljer

Nycklar 2 st och pendel finns att hämta vid utlämningen, urtavlan med smärre skador

505341

2017-12-02